Festival History

2017 [12. - 16.7.2017]

  • AT: Volkstanzgruppe Wagram ob der Traisen, Traismauer, Austria
  • ES: Grupo Flamenco VILLA ROSA, Madrid, Spain
  • IT: Balarins de Riviere di Magnano in Riviera –UD, Italy
  • LV: TDA “Sprigulītis”, Adazi, Latvia
  • SK: The Folklore Ensemble Kopaničiar, Myava, Slovakia
  • SI: Folklorno društvo »Ozara » , Kranj , Slovenia
  • SI: Odrasla folklorna skupina Kulturnega društva Bohinj, Bohinj, Slovenia
  • SI: Folklorno društvo »VAL« Senior – Piran, Slovenia

2016 [6. - 10.7.2016]

  • H: Nadasdy Dance Ensemble / Budapest
  • AT: Serbian folklore Ensamble »Branko Radicevic« / Vienna
  • HR: KUD »Sunjanka« / Sunja
  • CZ: Folklore Group Kalina and Cifra – Babice
  • PL: Zespol Lesni i Tanca Vladislava – Laziska/ Wodizislaw Slaski
  • H: Lily and Spur Folk dance Group / Hajduboszormeny
  • SLO: Folklorno društvo »VAL Piran« / Piran

2015 [1. - 5.7.2015]

  • TR: Ahenk Sanat Kulubu / Istanbul
  • SK: Folklore Ensamble Vihorlat / Snina
  • TR: Folklore Group Cankaya Belediyeshi Hoy-Tur/ Ankara
  • IT: Folklore Group “Sicilia Bedda” / Salemi
  • CZ: Folklore group OS Kohutek / Banov
  • SI: Folklore group Srbsko prosvetno društvo Nikola Tesla / Postojna
  • SI: Folklorna skupina KD Podgorci / Podgorci

2014 [2. - 6.7.2014]

  • ES: Gero Axular Dantza Taldea, Donoatia, Basque Country
  • CZ: Folklore group Rosénka, Prague
  • LV: Youth folk dance group Usins, Salaspils
  • TR: Sisli Belediyesi-Tuana Sanat Genclik ve Spor Kulub, İstanbul
  • SI: Folklorna skupina Sava Kranj
  • IT: Folklore Group Torre Sibiliana , Citta di Petrosino
  • ES: Isidro Larrañaga Akordeoi Orkestra, Tolosa
  • SI: Folklorna skupina Mandrač, Koper

2013 [3. - 7.7.2013]

  • MX: BELLET FOLKLORICO "SANTA ANITA" SALTILLO COAHUILA
  • SK: Folklore Ensemble KRAJNANEC, Krajne
  • H: Csepel German Youth Fokldance group, Budapest
  • CZ: Folklore group KOHUTEK, Bánov
  • BG: Folk Dance Group NUANCE ,Sofia
  • TR: İzmir Yorem Folk Dance Youth and Sports Club, Izmir
  • TR: Folklore group Danshane Sanat Merkezi Halk Oyunları ,Çanakkale
  • GR: Folklore group Municipality of Nikea Larisas
  • GR: Folklore group Municipality of Pylea-Xortiatis
  • SI: Folklore group Prosvetnega društva Anice Černejeve, Makole
  • SI: Folklore group COF, Klub Optimističnih Folkloristov, Ljubljana

2012 [4. - 8.7.2012]

  • FR: LES REVEILHES, Sainte Fortunade
  • PL: BESKID, Bielsko Biala
  • TR: Mesa Koru Ilkogretim Okulu Ankara
  • GR: Cultural and Ecological Association Perea
  • TR: IBHOT IZMIR BAROSU HALK OYUNLARI TOPLULUGU
  • SI: Folklorna Skupina Dragatuš
  • HR: Folklorno Društvo Pazin
  • SI: Kulturno umetniško društvo Mladost Ljubljana
  • SI: Folklorno Društvo VAL & VAL SENIOR Piran

2011 [6. - 10.7.2011]

  • GR: LAOGRAFIKOS OMILOS POLIGIROS, POLIGIROS CHALKIDIKI
  • GR: HOREFTIKO SIGKROTIMA KALLIKRATIAS -MUDANION-KRINIS*
  • GR: FOLK DANCE GRUOP » LORETZOS MAVILIS« FROM CORFU *
  • H: CSEPEL German Youth Folkdance Ensemble, BUDAPEST
  • H: ZÉTA FOLKDANCE GROUP, ADÁCS
  • IT: GRUPPO FOLCLORISTICO PASIAN DI PRATO
  • FR: LA CAPELINE DE MENTON
  • BG: Ensemble BISTRITSA, Bistritza
  • B: VOLKSKUNSTGROEP DE BOEZEROENEN, KURINGEN – HASSELT
  • SI: AKUD KOLO KOPER
  • SI: FOLKLORNA SKUPINA KRES NOVO MESTO
  • NL: Kleurrijke Dans, Amsterdam
  • RO: ANSAMBLUL BOCSANA

2010 [1. - 4.7.2010]

  • IT: Gruppo Focloristico Milis Pizzinnu, Sardegnia
  • HU: "Maros" Folkdance Group, Makó
  • HU: Jantra Bulgarian Folkdance Group, Budapest
  • CZ: Folk Group Rozmaryn, Uhersky Brod
  • LT: Folk dance collective - "Ezerunas", Ezerunas
  • D: Slovensko Kulturno Drustvo Triglav, Stuttgart
  • CA: Mladi Glas & Planika Slovenian Dance Group, Toronto
  • SI: Drustvo bosansko hercegovskega prijateljstva BEHAR, Škofije

2009 [2.-5.7.2009]

  • CO: Danzas folclóricas Carmen Lopez, Cali
  • CA: Volya Ukrainian Dance Ensemble, Edmonton
  • SRB: Akademsko društvo za negovanje muzike GUSLE,Kikinda
  • GR: Stavraetos folk group, Athens
  • HR: FS ULJANIK, Pula
  • CA: Slovenski folklorni ansambel Nagel , Toronto
  • SI: Folklorna skupina Triglav, Jesenice
  • HR: KUD NAŠA SLOGA, NEDLIŠTE
  • SI: AKUD Kolo, Koper (Slovenija)
  • SI: Folklorno društvo VAL Piran

2008 [3.-6.7.2008]

  • LT: Folk dance company 'Ratelinis'E Grupo Folklórico Nosa Terra
  • GR: ASVESTOHORI Folkdance Group
  • H: VESZPRÉM Youth Folkdance Group
  • MAK: Ansambl za narodni pesni i ora "Kočo Racin", Skopje
  • HR: Kulturno umjetničko društva “Ivanič”, Ivanič Grad
  • SRB: U.A. Čivija Šabac
  • SI: Kulturno društvo Brdo, Kranj
  • HR: Klapa Lungomare, Umag
  • SI: Folklorno Društvo VAL, Piran

2007 [11.-15.7.2007]

  • BG: Folk Dance ensamble VESELIE, Sofia
  • BIH: Kulturno Umetniško društvo LOLA , Sarajevo
  • GR: Cultural Association AKRITES , Seeres
  • HR: CANTADORI, Lovrečica
  • HR: Folklorna Grupša udruge GAIA, Umag
  • IT: Gruppo folkloristiko SANTA GORIZIA, Gorizia
  • PT: Associacao LUSO Caboverdana de Sintra
  • PL: Zespol PIESNI I TANCA, Gdansk
  • SI: Akademska folklorna skupina ŠTUDENT Maribor
  • SI: Folklorna skupina KARLA ŠTEKLJA, Komen
  • SI: Folklorno Društvo Preddvor
  • SI: Folklorno Društvo VAL, Piran
  • TR: Izmir YOREM folk dance club Izmir

2006 [6.-9.7.2006]

  • SRB: AKUD ŠPANAC, Beograd
  • E: Asociacion cultural y folklorica TIERRA DE BARROS, Almendralejo
  • BG: Bulgarian Folk dance Group MARTENICA
  • IT: Associazione culturale CITTA' DI ASSEMINIM
  • IT: Gruppo folcloristico DANZERINI UDINESI , BLESSANO DI BASILIANO
  • IT: Gruppo Folcloristico BALARINS DE RIVIERE, MAGNANO (UD)
  • IT: Tržaška folklorna skupina STO LEDI Trst
  • HR: KUD MATE BALOT, Rakalj
  • SI: Folklorna skupina VAL Piran

2005 [7.-10.7.2005]

  • IT: Gruppo Folkloristico Danzerini di Lucinico
  • PT: Rancho folcloristico Quiaios
  • MT: Menhir - Quala Folk group
  • SI: Folklorna skupina KUD Franc Ilec
  • SI: Folklorna skupina Val Piran, Piran

2004 [9.-10.7.2004]

  • SI: Akademska folklorna skupina Ozara, Kranj
  • IT: Gruppo folcloristico Michele Grion, Capriva del Friuli
  • HR: KUD Ivan Fonovic Zlatela, Kršan
  • SI: Glasbena skupina italijanske skupnosti Serenate, Piran
  • HR: Glasbeni trio "Trio Rovinj", Rovinj
  • SI: Folklorna skupina Val Od an bot, Piran
  • SI: Folklorna skupina Val Piran, Piran

2003 [16.8.2003]

  • HR: Folklorna grupa Cere, Žminj
  • SI: Folklorna skupina Val Od an bot, Piran
  • HR: Folklorna grupa Pazin, Pazin
  • SI: Folklorna skupina Val Piran, Piran

Sponsors & Supporters

  • Občina Izola
  • Radio Koper
  • Mestna občina Koper
  • Občina Piran
  • STO
  • JSKD RS
  • Radio Capris
  • Luka Koper
  • Heineken